Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Kraj čarodejnic - Báchorky?

16. listopadu 2009 v 18:49 | Lümná |  Tajemno
Dvojznačný vztah mezi lidskými bytostmy a zbytkem zvířecího světa se vynořuje v příbězích čarodějnic se záhadnou mocí se proměňovat ve zvířata a o starých ježibabách s mimořádně záhadnými mazlíčky.


Velké pronásledování čarodějnic v Evropě 15., 16. a 17 století odsoudilo mnoho tisíc lidí k bolestné smrti.Obvinění, vznášená proti podezřelým, a přiznání z nich vynucená - často mučením - ani tak neodhalují to, co skutečně čarodějnice dělaly, jako spíš jsou vzorkem představ a obav, hluboko zakořeněných v evropském obecném podvědomí.
Věřilo se, že čarodějnice jsou uctívačkami Ďábla, do jehož služeb vstoupily jako součast gigantického spiknutí na zničení křesťanstva, podkopání všeho dobrého a uvržení lidských do Satanova pekelného království. (Stejný druh šířeného spiknutí se tají pod současnými děsy ze zneužívání satanisty.) Prý se k pekelným obřadům na ''sabatech'' nebo v ''synagogách'' kde uctívaly svého satanského pána.
Zjevoval se jim někdy v lidské, častěji však ve zvířecí podobě, zvlášť jako nestvůrný černý kozel.
Podle rozsudku vyneseného nad skupinou čarodějnic, odsouzených roku 1582 v Avignonu: "..ve společné synagoze čarodějnic, černokněžníků, kacířů, zaklínačů a uctívačů ďábla jste rozněcovaly zlý oheň a po mnohých radovánkách, tančení, jídle a pití a chlípných hrátkách na počest svého panovníka Belzebuba, prince ďáblů v podobě znetvořeného a obrovského černého kozla uctívaly jste ho činem i slovy jako samého Boha..."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | Web | 17. listopadu 2009 v 15:03 | Reagovat

Byla to děsná doba, takhle upalovat. Hold fanatismus se většinou objevuje v skoro každé době.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama