Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Kraj čarodějnic - Rohatý pes

17. listopadu 2009 v 16:48 | Lümná |  Tajemno
Kdo byl rohatý pes v době kdy měla hlavní slovo inkvizice?


Ďábel , nejvyšší mistr převleků, měl i mnoho dalších zvířecích podob. Čarodějnice vyslýchané v 15. století v Lyonu tvrdily, že se jim zjevoval jako býk nebo jako kočka.
Jinde zas mohl být psem, krávou, koněm, mulou , králíkem nebo ovcí, prasetem, liškou, pavoukem či oslem.
Nejvyšší zlo je skryto za nejnevinnějším zevnějškem, a Satan dokázal být zajíčkem, ptákem, slepicí, myší i mouchou.
Jedna žena v 17. století v Guernsey říkala,že když šla na sabat, zjevil se ji Ďábel jako pes s rohy, stojící na zadních nohách. Vzal jí tlapkou za ruku a přivítal jí. Pokud byl vůbec skutečný a ne vyfantazírovaný, pak šlo pravděpodobně o přestrojeného vůdce místního spolku.
Jedna ze schopností, jimiž satanistický pán obdařoval své věrné uctívače, byla moc přeměňovat se ve zvířata.
Roku 1525 jedna žena z Iturenu v baskické oblasti španělské Navarry na mučení přiznala, že jí jeji skupina čarodějnic se měnila v koně a létala vzduchem. Další obviněné z téže oblasti to všechny popřely, avšak tradice čarodějnických jízd na záhadných koních a proměňování v kočky, krysy a ovce přežila v baskických oblastech Pyrenejí až do součastnosti. Dokázaly se dokonce přeměnit i v byliny nebo podzimní listí, unášené a šustící ve větru.Obraz Cornelise Saftlevena pojednává o představě spojení mezi zvířecím světem a nadpřirozeným zlem v postavě satanského kozla a různých zvířat, jež mu slouží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama